top of page
Search

EFEKTYVŪS BŪDAI GRĮŽTI Į LAIMĖS BŪSENĄEmocinis “nusinulinimas”


Čia tinka viskas, kas teikia adrenalino. Oh yes! Kai esate dideliame strese, nuveikite kažką neįprasto, naujo, kaitinančio kraują. Kai iššoki su parašiutu ar neri po vandeniu, sklandai virš kalnų, lendi į eketę - nėra kada ir ką galvoti. Kai po ektremalios patirties kūnas lieka “gyvas”, jis švenčia: “Aleliuja, aš gyvas!” Aš išgyvenau. Aš nemiriau. Patikėkite, nuveikite kažką super “baisaus”, ko nedrįstate ir pakaifuokite nuo užplūdusio džiaugsmo “Aš gyvas! Aš tai padariau!” Laimės hormonas garantuotas. Smegenys galvoja, jog gresia mirtis, ją “patiria”, o paskui “išgyvena” - užplūsta visiška palaima.


Viskas, ką darote pirmą kartą, suteikia adrenalino. Tai labiausiai jaudinanti patirtis. Vėliau, kartojąnt tą patį veiksmą, reakcijos jau ramesnės, nes protas ir kūnas jau, daugiau mažiau, žino, ko laukti. Ar prisimenate kaip bučiavotės pirmą kartą?

Patiriant kažką pirmą kartą į malonumo centrą smegenyse paduodamas milžiniškas elektronų skaičius. Stimuliacija tokia stipri, jog, atrodo, sprogsite. Iš tikrųjų, ir sprogsta, ne galva, o pumpuras laimės, kątik gavęs milžinišką radiaciją ir laimės žiedas sužydi taip greitai, jog atrodo, išsiveržė visos antgamtinės galios ir galėtumėte sulakstyti nuo Vilniaus iki Kauno ir atgal savomis kojytėmis per valandą. Kaip Jūs manote, kodėl Tonny Robbins’as lenda į ledinį vandenį prieš kiekvieną savo lipimą ant scenos - todėl, kad po to ant jos lipa visagalis “kinkongas”, ką tik “išgyvenęs mirtį”. Kas žmogui baisiau už simuliuojamą mirtį? Turbūt, tik pati mirtis. Smegenys nežino, ką įsivaizduojate, o kas vyksta iš tikrųjų. Įrodyta moksliškai.
Garsas


Visata, o ir visos gyvos būtybės skleidžiame garsą. Tai ilgesnės ar trumpesnės šviesos bangos, judančios tam tikru ritmu. Tad ir “susigirdime”, “susivibruojame” vieni su kitais arba ne. Garsas - didžiulė jėga. Įsivaizduokite, kad Jūsų kūnas - dubuo, o balsas garsas. Kai pajaučiate įtampą garsiai sušukite, o jei turite galimybę ir neapriboja aplinka, rėkite (važiuodami mašinoje, miške). Tai puikus būdas “išpurtyti” iš kūno įtampą. Kitaip sakant, pakeisti jo garsą (vibraciją). Juk, kai be įtampų ir iš malonumo moteris murkia tarsi katė. Klausykitės muzikos, kuri, jaučiate, Jus ramina, harmonizuoja. Dauguma klasikinių kūrinių ir mantrų yra 432 Hz. Tai gydantis Visatos garsas. Sakralinė geometrija. Jūsų kūno vibracija susiderina su Visatos vibracija. Jaučiatės harmonijoje, vienyje. Dar vienas būdas grįžti į ramybę, laimės ir malonumo būseną - pasiklausyti savo “laimingo” balso. Pakiliai nusiteikus, tarkime, po puikaus susitikimo, renginio ar spa procedūrų, pasivaikščiojimo gamtoje, kai jaučiate pakylėjimą, išsakykite padėką ar palinkėjimą sau ar, tiesiog, balsu pasidalinkite, kodėl jaučiatės puikiai - į diktofoną. Pajautus emocinį nuosmūkį, paklausykite, Jūsų smegenys atpažįsta “savo” balsą automatiškai, ir, pagal jo “laimės vibraciją” sumaišo tą cheminį kokteilį, kuris vadinasi “laimė”, juk tai darė jau daugybę kartų. Toks pat efektas, tik ne toks stiprus, įvyksta kai nusišypsote, nors Jums ir nelabai linksma. Kylantys lūpų kampučiai indikuoja smegenims, kad “viskas gerai”, kad esate puikios nuotaikos ir jos išskiria laimės hormoną, juk dažniausiai šypsotės, kai jaučiatės puikiai. Kaip manote, kodėl vyrai grįžta iš stebėtų varžybų puikiai nusiteikę. Jie gi ten šūkauja ir švilpauja į valias, užtat, užspaustos, neišsakytos emocijos liejasi per kraštus.


Judesys


Šokite šokite šokite. Nors 10 minučių per dieną. Sportuokite. Eikite. Važiuokite dviračiu. Galiausiai, bent “nusipurtykite” ar pašokinėkite vietoje. Ražykitės. Visi būdai tinkami. Jei užklupo nerimas, iškelkite rankas į viršų ir trepsėkite. O jei dar su garsu! Visi būdai “pabūti kūne” sąmoningai - yra puiku. Galiausiai, kuo ilgiau skiriate laiko pabūti kūne, tuo labiau išgirstate, ką jis nori pasakyti. Jei praktikuojate kūno judesio meditacijas, imate judėti paskui kūną, nes jis sino geriausiai, kur jame “susikaupusi” įtampa ir pajudina pats tą vietą, kurią reikia atpalaiduoti. Beje, ar žinojote, kad plojimas yra efektyvi tiek garso, tiek judesio praktika - pasiplokite sau, kai norite save pagirti ar paskatinti. Plokite visu pajėgumu koncerte. Plokite, o paskui verkite. Na, jei buvo labai jausminga ir gražu..


Einu šokti ir dainuoti, o paskui įsirašysiu savo laimingos balsą diktofone telefonu, kad prireikus pasidaryčiau sau skubią “laimės injekciją”.
290 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page