top of page
Search

KARALIŠKA ITALIJA

Updated: Aug 30, 2019


Apulijoje "prarandu save'.. ir atrandu save iš naujo. Apie patį regioną kalbama taip pat. Čia visi Italiją atranda naujai. Nekalbant apie tai, kad čia istorinio palikimo ne mažiau nei Romoje ar Venecijoje, regionas keri gamtos mylėtojus. Apulija - unikalių kraštovaizdžių kraštas. Didžiuliai plotai alyvmedžių sodų. Taip, būtent čia jo išspaudžiama daugiausiai. Dieve, koks jausmas lėtai važiuoti pravirais langais siaurais keliukais besižvalgant į milžiniškus aukštaūgius kiparisus, uodžiant apelsinų, gėlių ir alyvmedžių kvapą, gėrintis vaizdingomis panoramomis. Atrodo, laikas čia sustoja, niekas neskuba. O pakrantės.. Su uolose "iškaltais" miesteliais, su besidriekiančiais laukiniais paplūdimiais, alyvmedžių sodais.
Ši kelionė - prabanga panirti į malonumą. Išjausti kiekvieną akimirką. Gyventi kiekvieną akimirką. Neskubėsime.


Ši kelionė - prabanga panirti į malonumą. Išjausti kiekvieną akimirką. Gyventi kiekvieną akimirką. Neskubėsime. Lankysimės autentiškose regiono vietose, tipiškose Apulijai, kurios mena krašto istoriją, tradicijas. Nusikelsime į autentišką XVIII a. Italiją. Įsikursime ne moderniuose viešbučiuose, o unikalumą išlaikiusiose maserijose, vienos jų teritorijoje bus ir truliai (iš akmens sustatyti neaukšti, išrenkami statiniai). Viena jų priklauso vienai turtingiausių Apulijos regiono šeimų - jie didžiausi alyvuogių aliejaus spaudėjai. Tad gali leisti sau prabangą išsaugoti meną ir grožį restauruojant freskas, skulptūras, kitus meno kūrinius. Jie išsaugojo žemes aplink maserijas, tad aplink nėra industrinių kelių, o vien tik alyvmedžių sodai sodai sodai - kiek tik akys užmato..

Patirsime Italiją autentišką, ne turistinę. Sutiksime turistų tik Monopolio paplūdimyje ir išvykose į nepaprasto grožio senamiesčio vaizdais garsėjančiuose miesteliuose, kur ragausime i dolci ir itališką kavą.


Apulija nedaugžodžiauja ir nepataikauja. Tai grynuolis be jokių modernios civilizacijos sintetinių priemaišų.


Tik įsivaizduokite, - Jūs nusikeliate į XVIII a. Jūs - rūmų šeimininkė. Sodri ramuma, sodri, nes pilna skonio. Sodri, nes jei ją būtų galima paliesti, ji jaustųsi lyg maloniai kūną glostantis barchatas. Sodri, nes tiek sodrių spalvų, kvapų ir vaizdų aš niekur kitur neradau pasaulyje. Natūralių. Viskas prisodrinta meile. Pagrindinėje maserijoje filmuotas ne vienas filmas, nes tokią autentiką išsaugoti - tai menas gyventi, menas mylėti.
"Kai žiūri į viską naiviomis akimis, viskas yra dieviška". (Federico Fellini) Kai pamiršti viską, kas esi, kuri, kaip Dievas. Tą ir darysime.


Prisisodrinsime ir mes ja. Meile. Per vaizdus, kvapus, maistą. O... Čia dar viena atskirų ditirambų ir aikčiojimų verta tema.. Kokia burata, mocarela, straciattella di buffalo.. O jūros gėrybės.. O jei dar jachtoje.. Kur oro stichija išblaško visas mintis ir skonį jauti, atrodo, 100-ąkart stipriau. Žemės, vandens, oro, ugnies stichijos suharmonizuos, atpalaiduos, įkvėps - skanausite save in modo di Italia. Su pasimėgavimu. Kiekvienąkart svečiuodamasi Apulijoje ištirpstu absoliučiame pasimėgavime. Tik čia ir dabar. Iš praėjusių metų kelionės parsivežiau naują būseną. O taip.. Tą galiu garantuoti.. Italijoje mes ją užfiksavome įstabia fotosesija. Kiekvienąkart pažvelgus į nuotraukas "la dolce vita" būsena grįžta. Tai daugiausia, ką galime turėti. Nieko daugiau. "If you see with innocent eyes, everything is divine." / "Kai žiūri į viską naiviomis akimis, viskas yra dieviška". (Federico Fellini) Kai pamiršti viską, kas esi, kuri kaip Dievas. Tą ir darysime. Pamiršime, kad pajustume savo dieviškumą. Ištirpus pasimėgavime vidinis stebėtojas laimins kiekvieną gyvenimo aspektą. Visą savaitę.. Stebuklai.. Stebuklų savaitė Italijoje. Karališka - tai būsena. Kai viskas yra stebuklinga...Daugiau apie karalienių išvyką į Italiją rugsėjį skaitykite čia: https://www.karalienes.lt/karaliska-italija

149 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page