top of page
Search

MAYFAIR IR KITOS VISAGALIŲ KŪRĖJŲ PASAKOS..

Londone gausa ypatingai gražių vietų. Londonas, apskritai, pulsuoja gausa, laisve, tolerancija. Tai įvairių kultūrų (skaičiuojama, kad jame kalba 300-ais skirtingų kalbų), verslo, meno, mados meka. Tai nepaprastai drąsus, progresyvus, artistiškas miestas, - tokį pajutau jį aš…nors..apibrėžimai ir etiketės tikrai ne jam! Jis nepaklūsta jokiai rašytojo plunksnai, nes šiandien jis toks, o ryt kitoks, o ir mes, “vertintojai” kasdien vis kažką naujo suvokę, patyrę, atradę.. Pasakysiu tik tiek, kad aš jį vis labiau ir labiau įsimyliu, nes jis nenustoja stebinęs! Pabūti jame, tai sužaisti pokerį BIG TIME! Ir tai yra fantastiška, užburianti, prikaustanti patirtis! Myliu būti nustebinta, - skamba, tarsi akibrokštas, bekompromisis pareiškimas, bet Londone savyje atrandu tiek spalvų - pati imu save stebinti!Prisimenu pavasarį Londone.. pasipuošusios su “my sister from another mother”, gyvenančia šiame ryškiame mieste jau 12 metų,.. atsiduriame ten, kur daug išsipildžiusių svajonių - Mayfair. Ach.. Svajonės ima pildytis…, iškart, jomis patikėjus. Tai prabangiausia vieta Londone ir viena prabangiausių pasaulyje. Ten įsikūrę mados namai, parduotuvės, restoranai, kurių įkūrėjai svajojo be limitų, ir kurių kūriniais, nuo kabrioleto Bentley iki 18 milijonų svarų kainuojančio Bvalgari deimantų vėrinio atvyksta pasigrožėti ar jų įsigyti turtingiausi pasaulio žmonės, tie, kurie irgi svajoja be ribų. Juk toks tokį traukia. Mane žavi smalsumas, veržlumas, beribiškumas, polėkis, betarpiškumas, entuziazmas, kūrybiškumas, visagališkumas, - atgaivinantys mano kiekvienos ląstelės holografinę atmintį. Juk kiekviena mūsų ląstelė - tai Visatos replika ir joje glūdi visa Visatos išmintis. Viskas, kas egzistuoja pasaulyje jau sukurta. Ir viskas - tik paveikslėliai, Man ypatingai patinka paveikslėliai, kuriuos čia matau. Atrodo, kad prie visko, kas čia sukurta, prisiliesta su tokia meile, su tokiu tikėjimu, - gal čia slypi paslaptis to, kodėl visi taip nori prisiliesti prie šitokio grožio. Jei paveikslų galerija, tai tokia, kurioje norisi apsigyventi, jei viešbučio duris atveriantis koncieržas, tai toks, kurį norisi pasikviesti prie savo namų durų, - kad jis kasryt oriai atidarydamas duris taip švelniai šypsotųsi linkėdamas nuostabios dienos, tarsi sakydamas, kad, mieloji, Tavimi jau pasirūpinta, aš dovanoju Tau geriausią dieną. Tik nesakyk, kad per saldu - tai būtų tas pats, kas 3 metus nenuėjus į jokį pasimatymą, suburbėti “aš užsiėmusi”, kaktomuša susidūrus gatvėje su besižavinčių Tavimi akimis Bradu Pitu, kviečiančiu Tave išgerti kavos.. Com’on…


Tarsi vaizdelis iš pasakos ar kino filmo. Tarsi, “netikra”..? O kas yra tikra? Man tai TAIP tikra, nes kas gali būti tikriau už būseną, kuri vis dar gyva manyje?

Tikra yra tai, ką manome esant tikra. Taip. Tai taip tikra, kad net gali prie viso to fiziškai prisiliesti! Ir taip, tai, žinoma, vaizduotės vaisius, juk kažkas, prieš įkurdamas tokį prabanga dvelkiantį rajoną, pirmiausia, jį pamatė, vizualizavo savo mintyse, ir tai buvo Duke of Westminster šeima.

Kai nejaučia ištari “nerealu”, bet gali tai paliesti, pauostyti, pamatyti “for real” - įsitikini, kad realu. Kas vienam svajonė, kitam - “netikra”, trečiam - kasdienė realybė. Kaip smagu interpretuoti savąją mėgaujantis tokioje, - įkvepiančioje, spindinčioje, pakylėjančioje.


Jaučiuosi, tarsi būčiau įšokusi į Vogue ir tapusi pagrindine kiEkvienos skilties heroje. Aš pasimatavau visus smaragdų vėrinius, tirpdama iš malonumo išgėriau kavos pripildytoje “nerealių” realių žmonių kavinėje, o kas smagiausia, kad gėriau ją su nepaprastai mėgstančia kartu su manimi leistis į realybę kutenančias ir transformuojančias vietas drauge. O taip! Kur bebūtumėm, mes patiriam fantastišką malonumą besišnekučiuodamos ir skanaudamos kavą visur, kad ir Vilniuje “Crooked nose”. Patirtys kartu, kur bebūtum, kai gali kartu pasidžiaugti, - daugina džiaugsmą, tad ir džiaugiamės mes kaip galima daugiau ir vis naujose vietose! Nes patirti - tai gyventi! Mane džiugina jos angliški small talks ir išsireiškimai, ausį glostantis akcentas, kurio aš negalėčiau atkartoti ir tai, kaip ji įdėmiai manęs klausosi ir tiki mano naujai gimstančiomis svajonėmis, vis įterpdama kokį “Oh this is to die for! “ arba “Just look at that piece of art!”, arba “Shash for a moment I am enjoying my eyegasm now!”… Ir aš nutylu kartu su ja nustėrusi iš pasigėrėjimo irgi prisijungdama “akių orgazmo” patyrime.. - jau abi žiūrime į “Temperley London” vitriną ir matuojamės viską iš eilės! Aš irgi jos klausausi išsižiojusi ir linksiu, - “Wow, this girl rocks!”, “This is totally #queenstyle”! Nepaprastai malonus žaidimas. Two grown up girls in a fluffy candy shop! Dvi suaugusios mergaitės skaniausių saldainių parduotuvėje.Kai tik atsiduriame ten, kur viskas begalo “išmylėta”, “nuglostyta”..nejučia iškart matuojamės tą būseną ir mes.. Juk kaip gera glaustis prie save mylinčio, pasitikinčio, puoselėjančio save žmogaus, lygiai taip gera liestis tiek vidiniu, tiek išoriniu žvilgsniu, prie magnetiškai traukiančių kūrėjų kūrinių…- surinktos puokštės, rankomis siūtų batų, uostyti kvepalus, su gražiausia meilės istorija kiekvienoje natoje - juk kūrėjų meilė jų kūriniuose… ir tą jauti iškart… Kai kuriuos daiktus, kaip ir žmones, norisi “susipakuoti” ir “parsinešti namo”, o aš norėčiau, tiesiog, apsigyventi šioje “pasakoje”… Tiesą pasakius, joje ir gyvenu.. Seku seku pasaką ir “prisiseku” nuostabų gyvenimą.. Jame labai daug gražių paveikslėlių ir iš Mayfair.. Joje aš pati drąsiausia, laimingiausia, pasitikinti, mylinti, tikra, savimi, viską sau leidžiu, darau tik tai, ką noriu.. Tokias pasakas, kaip ir Mayfair, kuria Visagaliai kūrėjai..


Visagalių kūrėjų susitikimas Mayfair jau lapkričio 25d.

Kursime pasaką pasakoje.

59 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page