top of page
Search

MYLĖTI SAVE LABIAU IR ATVERTI ŠIRDĮ STEBUKLAMS

Mylėti save labiau yra "peraugti" save buvusią. Ne kitą. Ne norėti kažkam kažką įrodyti, kažkam įtikti. Padaryti save sau svarbiausia ir tapti tokia sau, kuriai gali drąsiai pasakyti: “Šaunuolė, tu daug supratai, daug suvokei, ši patirtis Tau buvo reikalinga. Tu pasirengusi kitam etapui.” Ir tai - žengti žingsnį į priekį ar nutarti kažką savo labui gali čia ir dabar. Iš karto. Kiekvieną kartą, kai vietoje to, kad ant savęs papyktum, save paplaktum, gniuždytum, kaltintum, apjuostum smaugiančių minčių šaliku, gali rinktis peraugti save praeityje (praeitis yra visa, kas buvo prieš sekundę) ir peraugti save buvusią, savo “praeities aš”. Ačiū, ši patirtis man buvo reikalinga, visa patirtis iki šio momento mano gyvenime, ji man buvo labai reikalinga. Ačiū. Ačiū - tai “išlipimas” iš kontrasto. Vienoje pusėje lieka ta patirtis, kuri Tau leido suvokti tai, ko nori dabar. Kitoje - patirtis, kurią renkiesi dabar. “Ačiū” yra sprendimas peraugti save buvusią. Ačiū yra dovana sau. Dėkingumo karūna nespaudžia, ji nesunki, ji - pakylėja, ji spindi meile sau - “ačiū sau, aš supratau, ko nebenoriu, ko nebereikia, ir suprantu, ko noriu, ko reikia." Vienoje ačiū pusėje - ta, kuri buvau, viduryje - pats “ačiū” - čia ir dabar momentas, o ta, kuri esu kitoje pusėje - kokia noriu būti."Čia ir dabar" momentas - tyras dėkingumas. Tyras buvimas. Nebelinčiuoju, nesmerkiu, nepykstu savęs buvusios, o padėkoju jai už patirtis, nes čia ir dabar dėkingume esu būtent dėka praeities patirčių. Bet ir neprievartauju, nereikalauju rezultatų, pasiekimų iš kitoje pusėje esančios ateities savęs. Ačiū momente, tiesiog, esu dėkinga už patirtis ir žinau, ko noriu. Nesiplėšau, nenerimauju ir nebesižvalgau atgal. Palaimingas buvimas. Čia ir dabar nebelieka siautulingų emocijų, blaškymosi, abejonių. Dėkingumo momente - visiškas aiškumas. Tyla. Priėmus praeitį, nesijaudinant dėl ateities, tyloje, ramybėje, ateina labai daug atsakymų. Tiksliau, pajautimų. Tai ir yra “jausti širdį”. Pradedi labai gerai jausti, ko nori, kokių veiksmų imtis. Taip, “ačiū" yra tyla. Tyla - viduje. Nesvarbu, kur Tu bebūtum. Toje vidinėje tyloje visada gera, jauku, saugu, kaip namie. Namie, kuriuose jauku, kuriuose visada Tavęs laukia. Visi gyvenimo įvykiai visada mus kviečia grįžti namo - į širdį. Asigręžti į save. Ten mes save girdime, ten nėra pašalinių garsų - reikalavimų, užgauliojimų, paniekos, vertinimo, lyginimosi, pompastikos, noro įtikti, ten - tyra potencialo erdvė.


Ačiū yra stebuklas. Stebuklai gimsta kiekviename ačiū už viską. Už ką būtent esu šiame momente dėkinga? Ką man kalba aplinka? Ačiū jai. Ji mane atgręžia į save. Ką turiu suvokti? Tai ir tai. Ačiū. Galbūt, man nepatinka tai, ką ji kalba. Ačiū. O kas man patiktų? Ir vienu laipteliu “palypėjame aukščiau” meilėje sau. Vyksta didžiulis stebuklas. Nusprendžiu sau apie save. Ir taip kiekvieną kartą susidūrus su kontrastu, tokiu kaip “patinka-nepatinka”, “gerai-blogai”. “Man tai nepatinka” - ačiū, o kas man patinka/patiktų? Bravo. Ačiū momente. Čia ir dabar momente nusprendei su dėkingumu sutelkti dėmesį į tai, kas Tau patiktų. Tyroje potencialo erdvėje išsirinkai galimybę “ateiti tam”, kas Tau patiktų. Ačiū, ačiū, ačiū, juk galėjai dar 5 metus galvoti, kalbėti ir dauginti tik tai, kas tau nepatinka. Pokytis įvyksta čia i dabar, kai padėkoji už tai, kad visa šita situacija pagaliau taip garsiai “pradėjo” nepatikti, kad panorau stebtelti ir nuspręsti, kad kąžką reikia daryti.


Jei mes kiekvieną kartą, kai matome kontrastą, rinktumėmės “ačiū” ir paliktume erdvės stebuklams, netrukus jų imtume pastebėti vis daugiau. Galbūt, dar nežinai tiksliai, ko nori. Galbūt, šiuo momentu žinai tiksliai, ko nenori. Bet kol už tai nepadėkosi, tol tavo vaivorykštėje nebus naujų spalvų. Sakyk, “ačiū, labai gerai žinau, ko nenoriu”. Nesvarbu kiek laiko truko situacija, šiandien, pagaliau šiandien, aš sakau ačiū visoms patirtims, kurias turėjau iki šio momento. Kol nepadėkosi, toje “praeities aš” pusėje gali likti dar kelis mėnesius ar net metus. “Aš tikrai nebenoriu dirbt šito darbo” - ačiū. Ir Tu nauja. Tu atveri duris ateisti naujoms galimybėms. Sekantis laiptelis galėtų būti - “Aš dar nežinau, ką kita norėčiau veikti”. Ačiū. Sekantis - “Aš tikiu, kad man ateis naujų minčių apie tai, ką man veikti ateityje”. Ačiū. “Aš leidžiu sau kurį laiką negalvoti apie tai ir pasimėgauti priimtu sprendimu keisti veiklą”. Ačiū. “Aš dovanoju sau kelionę, nes labai noriu kurį laiką pailsėti”. Ačiū. “Aš žinau, kad mane supa labai daug galimybių, renkuosi jas pradėti matyti.” Ačiū. “Aš nusprendžiu lankytis įviariuose užsiėmimuose, kuriuos visada norėjau išbandyti ir noriu atrasti savo talentus ar tia, kas man patinka”. Ačiū. “Aš renkuosi išbandyti tai, kuo domėjausi, kas man patiko vaikystėje, noriu pažiūrėti ar man tai vis dar teikia malonumą.” Ačiū. “Aš nusprendžiu perskamibnti panašią veiklą vykdančias įmones ir pasiūlyti savo paslaugas”. Ačiū. Begalė galimų “ačiū” ir pasirinkimų. Ačiū eliminuoja sunkumą ir suteikia lengvumo.


Kartais, išties, kontrastas gyvenime iš kurio “norisi išlipti” - labai didelis. Na, pavyzdžiui, tik pasirašiusi skyrybų dokumentus moteris, vargu ar iš karto labai tiksliai žinotų, kokio vyro nori ir tą pačią dieną nuspręstų kokio vyro norėti, kiek vaikų su juo turėti ir panašiai. Gal ji, apskritai nenori jokio vyro ir pats laikas tuo pasidžiaugti. Gyvenimas yra nuostabi kelionė. “Peraugti” save buvusią yra visada save mylėti šiek tiek labiau nei vakar ir žinoti, kad rytoj mylėsi save dar labiau. Po žingsnį ar kelis per dieną. Ilgainiui imi žengti tokius didelius žingsnius, kad pati save stebini savo pasitikėjimu. Iš aukos tamp visagale kūrėja. Kiekvienas “ačiū už patirtis”, “ačiū, kad atsigręžiau į save”, “ačiū, atėjo laikas pagalvoti apie tai, o ko aš noriu”, “ačiū, šiandien aš priimu sprendimą mylėti save labiau” - yra labai daug.


Mylėti save labiau - tai peraugti save buvusią. Tai ačiū sau. Nesvarbu, kokius anksčiau dariau pasirinkimus, sprendimus, nesvarbu, kiek laiko tai užtruko. Šiandien aš sakau “ačiū” sau už visas patirtis, man jos buvo reikalingos ir mėgaujuosi tyro buvimo dėkingumo akimirkoje, kurioje gimsta stebuklai.


Artimiausi renginiai: https://www.karalienes.lt/renginiai

355 views0 comments

Recent Posts

See All

Tegyvuoja draugystė! Geriau vienam? Geriau su kitu partneriu? Geriau su tuo pačiu? Mano vienas dėdė paklaustas “kaip sekasi?”, įprastai atsako - “Pati - ta pati, alga - ta pati”. Suprask, - jam gerai

bottom of page