top of page
Search

OBJEKTYVI REALYBĖ?

Updated: Jan 30, 2020


Bet kuris žmogus galvoja, kad ta, kurią jis mato - yra objektyvi. Galvoja subjektyviai. Pagal tai, kokią informaciją sukaupė. Atmintis neklysta - visada pateikia atsakymus iš tos duomenų bazės, kurią susirinko. Statistiniai duomenys. Siunčiame užklausą - prašom - atsakymas.


Žinios. Žinios. Žinios. Informacija. Informacija, Informacija. Ieškome atsakymų. Toje pačioje failų virtinėje. Kaip gauti atsakymą iš kitur? Taip. "Kitur" egzistuoja. Pabūk kitur. Out of space. Išsijunk realybę, kurioje gyveni. Tau pavyksta. Juk sapnuoji. Sapnas sapne. Lucid dreaming'as įmanomas ir tavo objektyvioje realybėje. Tu suvoki, kad yra objektyvi realybė, kurioje veiki kaip asmuo, ir "kitur" realybė, - viršobjektyvi. Joje gali kurti neapribotas objektyviosios. Vaizduotė tai? Fantazija? Kas jas maitina? Lucidityvi realybė (viršobjektyvi) yra neįtakota nieko. Joje nėra įtakos, pro/perkūrybos, nes viskas, kas joje - jau sukurta ir negali būti perkurta. Negalioja kopijuoti - įklijuoti dėsniai. Nėra vietos. Net vienai minčiai. Tačiau yra begalo daug erdvės objektyviai realybei pasimesti, ištirpti.


Čia riba. Magija, siurrealizmas, transcedencija. Visi didieji kūrėjai peržengė ją. Paskandino savo objektyviąją realybę lucidinėje. Tomas Edisonas, Salvadoras Dali, Marie Curie sapnuodavo, o paskui kas užrašydavo lygtį, kas formulę, kas piešdavo. Objektyvią realybę atvaizduodavo viršobjektyvioje šviesoje. Kažkaip magiškai suprantami pasidaro magiškai nesuprantami dalykai.
Ar egzistuoja ta riba tarp? Jei objektyvioje turi ribą, - yra. Jei neturi - nėra. Jei galvoji apie ribą, tai ji jau egzistuoja. Jei galvoji apie tuščią erdvę, pilną visko, kur net ribai nėra vietos - nėra. Fragmentai. Nematomais minčių liftais nusileidžia ir nusėda ant objektyviosios realybės lubų. Dieve, dieve, kokie renesansiniai lipdiniai moderniame interjere. High tech amžius, - iš kur tas renesansas? Interjero dizaineris savo objektyvioje realybėje nemato ribų ir perduoda visalaikį fragmentą klientams, kuriems patinka mokėti už nestandartinį mąstymą, sprendimus ir malonų bendravimą, kuris pakylėja virš kasdienybės. Nuostabu! Gyventi nestandartiškame būste, bendrauti su nestandartiniais žmonėmis, dėvėti nestandartinius rūbus, pavyzdžiui palaidinę su įspūdingais Salvadoro ūsais - ištrūkti, atsiriboti, nubrėžti ribą, tarp to, kas nuobodu, kasdieniška ir naujoviška, originalu, krieityviška. Kiekvienąkart brėžiant liniją pasikviečiame objektyvumą - įvyksta padalijimas. Niekur nepabėgsi. Gali mąstyti kiek nori be ribų. Viskas susiję. Bene originaliausias pareiškimas būtų - aš nesu originalus. Aš kažką nukopijavau. Kažką yra iš realybės "kitur". Pats save. Puiku - gyventi objektyvioje realybėje man patinka. Joje tiek daug subjektyviai veikiančių kūrėjų. Verta visus ir viską patentuoti. Tai amžina - iš niekur į niekur. Ne duok dieve pradings. 389 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page