top of page
Search

SKAIDRUMAS

Tyla? Aiškumas? Nėra minčių? Ar Jums nebūna, kad žiūrite į vieną tašką ir viskas ‘išsijungia”? Blyksnis. Skaidrumas tai - žinojimas? Blyksnių girlianda? Esu. Tai jausmas, kuriame visi jausmai ir nieko nejautimas tuo pat metu. Žinojimas, kad jie yra. Širdis pilna, o emocijų - ne. Tai - pilna tuštuma. Ji labai trapi, bet kartu labai aiški. Tu, tiesog, žinai. Ką žinai? Viską.

Stebiu. Kaip skrenda paukštis. Kaip juda medžių šakos. Kaip šuo voliojasi po žolę. Kaip vyras sėdi ant lieptelio ir žiūri į vandenį. Niekas nėra mano. Viskas, tiesiog, yra.

Skaidrumas iškart subyra, kai “praskrenda” - “kaip visa tai atsirado?” Atėjo kaip sapnas. Juk jame net 5 žingsnių į priekį nežinai. Neklausi. Neįdomu. Tiesiog, veiki iš karto. Kalbi iš karto. Skrendi, krenti, kuri iš karto.
Negi kai sapnuojame nėra minčių? Sapne nėra laiko galvoti, veiki iš karto. Neieškai jokių atsakymų, nėra jokios nuostabos, jokių atidėliojimų. Jame daug tuščios erdvės ir pildai ją iškart gyvenimu, veiksmu. Nėra likimo, lūkesčių, totali nežinomybė ir smagumas patirti. Užsimerkus sapnuoti gal ne taip baisu? Visaip būna. Pasibaisėjai, o kitą akirmirką juokiesi. Atsimerkus sapnuoti irgi nebaisu. Skaidrės. Keičiasi skaidrės. Kas jas sudėliojo? Ei, eteris jau pilnas. Nėra nei laiko, nei vietos Tau. Tu jau kontekste. Labas rytas, skanaus ir saldžių sapnų.

49 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page